Czy ubrania można szyć samemu?

white-845071_1280

Jeszcze paręnaście lat temu puszyści panowie często zmagali się z problemem zakupu odpowiednich fasonów ubrań. Niestety, na polskim rynku odzież w rozmiarach powyżej XXL była trudno dostępna. Nic dziwnego, że panowie z nadwagą musieli decydować się na szycie ubrań, aby mieć pewność, że będą one doskonale dopasowane do ich sylwetki. Na szczęście obecnie nie jest to już konieczne, ponieważ producenci odzieży wyszli naprzeciw najważniejszym potrzebom puszystego mężczyzny. Oczywiście wciąż nie brakuje zwolenników szycia, którzy uważają, że dzięki niemu można zapewnić sobie odzież o unikalnym fasonie lub wzornictwie.

Szycie ubrań – wady i zalety

Zakup ubrań dla puszystych nie jest już problemem, ale kiedyś rzeczywiście przysparzał panom z nadwagą wielu trudności. Doskonale opisał to Rudi Schuberth, który poniekąd został zmuszony do szycia ubrań. W ogólnodostępnych sklepach nie mógł znaleźć koszul na swoją sylwetkę, a dzięki szyciu zapewnił sobie odzież nie tylko idealnie dopasowaną do figury, ale także atrakcyjną pod względem designu. Oryginalne koszule dość szybko stały się jego znakiem rozpoznawczym. Powyższa historia jest najlepszym dowodem na to, że szycie ubrań na własną rękę jest gwarantem ich oryginalności. Niestety, jest to zarazem bardzo czasochłonne zajęcie i nie każdy pan z nadwagą może pochwalić się odpowiednimi zdolnościami manualnymi, które pozwoliłyby mu stworzyć wymarzone koszule, spodnie czy bluzy. Z kolei skorzystanie z usług krawieckich jest dość kosztowne i także wiąże się z długim czasem oczekiwania.

Ubrania dostępne w sklepach

Jeśli ktoś nie potrafi szyć lub po prostu nie ma wystarczającej ilości czasu, powinien zdecydować się na zakup gotowych ubrań. Producenci odzieży dla puszystych proponują bardzo bogatą ofertę, dzięki czemu nawet najbardziej wybredny mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Taka odzież nie musi być nudna, czego najlepszym dowodem są różnokolorowe bluzy lub wzorzyste koszule.

500_500_productGfx_34870924Jeśli ktoś preferuje ubrania o bardziej oryginalnym designie, na pewno natrafi na wiele tego typu propozycji.

500_500_productGfx_b97dc255c4f88d71f62d4b17bd844506Kraciasta koszula w odcieniach zieleni to tylko jedna z wielu propozycji dedykowanych panom, którzy stawiają na kolorową odzież. Należy podkreślić, że jednocześnie producenci oferują ubrania idealnie dopasowane nawet do bardziej problematycznej sylwetki. Panowie ze znaczną nadwagą nie powinni narzekać na komfort noszenia, ponieważ ubrania są specjalnie profilowane z myślą o ich potrzebach. Funkcjonalne ściągacze, nieuciskające dekolty czy zastosowanie przewiewnej tkaniny to tylko przykładowe udogodnienia stosowane w produkcji odzieży dla puszystych.

Obecnie każdy mężczyzna z nadwagą może liczyć na szeroki wybór swetrów, koszul czy spodni, które okażą się idealnie dopasowane do puszystej sylwetki. Nic dziwnego, że coraz mniej osób decyduje się na samodzielne szycie ubrań. Z pewnością wpływa na to także różnorodność wzorów i kolorów proponowanych przez najlepszych producentów. Każdy ma szansę znaleźć dla siebie odpowiednią odzież, kierując się indywidualnymi oczekiwaniami.

PicMonkey Collage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *