Jak się ubrać na Wielkanocne spotkania z rodziną?

1457478513_9f6947aef9c8460d6faee9a724746a7d

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Znowu będziemy cieszyć oczy widokiem pięknych pisanek i próbować tradycyjnych specjałów przy rodzinnym stole. Nadejście wiosny to okazja do tego, aby pokazać się w świeżej i modnej stylizacji, zachwycić swoich bliskich i poczuć się naprawdę elegancko. Koniec zimy to najlepsza pora, by nieco odświeżyć swoją szafę i sprezentować sobie nową odzież. Tą pozytywną zmianę zacząć można od wyboru idealnego ubrania na wielkanocne spotkanie z rodziną.

Boże Narodzenie zwykle wymusza nieco bardziej formalny styl i sprawia, że przy stole wigilijnym zasiadamy zwykle w uroczystym stroju. Wielkanoc jest nieco luźniejsza pod tym względem i pozwala na znacznie większą dowolność – zarówno pod względem stylu i kolorystyki. Do wielkanocnego śniadania nie trzeba zakładać marynarki, ale warto zadbać o elegancję. Panowie powinni zdecydować się na odświętny strój. Nie musi być to jednak oficjalna biała koszula. Na początku wiosny można nieco zaszaleć i wybrać bardziej odważny kolor – świeżą zieleń, łagodną żółć lub modne odcienie moreli lub pastelowego różu. W ten sposób można zachwycić swoich bliskich i przełamać rutynę. Jeżeli w ten wyjątkowy dzień pogoda postanowi spłatać nam figla i słońce skryje się za chmurami, warto założyć szykowny sweter lub modny kardigan.

Wiele zależy jednak od samego spotkania i czasami nie unikniemy marynarki. Tak bywa, gdy na święta zaproszeni są dziadkowie lub konserwatywni teściowie. Dla seniorów każde święto wymaga oficjalnej oprawy i z racji ich wieku oraz doświadczenia trzeba uszanować te przekonania. Warto jednak unikać ciemnych i smutnych kolorów – czarny garnitur powinien poczekać w szafie na inną okazję. Jeżeli nie dysponujemy innym  kolorem wizytowego stroju, to można rozświetlić go kolorowymi dodatkami – pastelowym krawatem lub niezwykle modną muszką. Młodsi panowie mogą założyć marynarkę do klasycznych jeansów. Taka stylizacja będzie elegancka i jednocześnie podkreśli ich młodzieżowy styl. Garnitur to także dobry strój do kościoła – idąc tam ze święconką warto postawić na szyk i nie rezygnować z wizytowych spodni i białej koszuli.

Najważniejsze jest jednak to, aby nie zapominać o wygodzie. Spotkanie przy wielkanocnym stole ma być przede wszystkim przyjemne i swobodne. Większość imprez w gronie rodzinnym to kilkugodzinne wieczorne uroczystości – wielkanocny poranek rozpoczyna jednak cały dzień wspólnego świętowania. Nie warto więc decydować się na strój, w którym czujemy się źle lub niekomfortowo. Najlepiej spróbować połączyć odrobinę wiosennej świeżości z nutką klasyki i stworzyć całkowicie nową stylizację. Warto przejrzeć ubrania dla puszystych w modnych kolorach i znaleźć dla siebie coś, co wyróżni nas w ten wyjątkowy dzień. Nie musi być to od razu garnitur – wystarczy elegancka koszula z krótkim rękawem lub piękne szelki. Dodatki mogą zmienić bardzo wiele – z ich pomocą uatrakcyjnić można każdą stylizację i sprawić, że rodzina oraz przyjaciele zobaczą za stołem prawdziwego eleganta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *